فهرست بستن

انواع یوبولت، جنس، ابعاد و مشخصات

انواع یوبولت یک بست فلزی به شکل حرف U است. دارای یک پین یا رزوه پیچ است که در دو سر آن قرار می گیرد و یک گیره بسته ایجاد می کند. شکل منحنی پیچ اجازه می دهد تا به راحتی در اطراف لوله ها یا لوله ها قرار گیرد. در نتیجه، یوبولت اغلب لوله‌ها یا لوله‌ها را پشتیبانی و مهار می‌کنند. در این مقاله با اهداف، انواع یوبولت، مواد، ابعاد، مشخصات گشتاور و توصیه های سرویس آشنا می شوید.

هدف از ساخت یوبولت

یوبولت ها یک جک از همه حرفه ها در ساخت و ساز هستند. این یک بست همه کاره است که به عنوان بست پایه و قاب سقف، نگهدارنده لوله و مجرا، و برای اجزای موتور و محور موتور استفاده می شود.

یوبولت ها نیروی گیره‌ای لازم برای بستن فنر برگ، صفحه بالایی، نشیمنگاه محور، محور و صفحه پایینی را فراهم می‌کنند و برای پایداری کلی عملکرد فنر بسیار مهم هستند.

این پیچ‌ها همچنین برای نگه ‌داشتن چیزهایی در جای خود ایده‌آل هستند که در غیر این صورت به دلیل طراحی متمایزشان، اتصال به یک سطح خاص دشوار است.

در اینجا برخی از کاربردهای رایج آورده شده است:

 • نصب بدنه
 • پشتیبانی از لوله کشی
 • پشتیبانی کانال
 • بست های قاب
 • لنگرهای پایه
 • لنگر سقف
 • بست های سیمی
 • اتصال دهنده های کابل
 • بست های موتور
 • بخشی را به تیر، تیر یا دیوار بچسبانید
 • نصب تعلیق

انواع یوبولت

پیچ و مهره های U در اندازه ها و پرداخت های مختلفی برای تحمل بارهای مختلف وجود دارد. سه نوع خم اصلی مورد استفاده در پیچ‌های U بستگی به طراحی تعلیق و شکل قطعات جفت‌گیری دارد: خم گرد، خم مربع و رویه آهنگری.

یوبولت خم گرد

انواع یوبولت، جنس، ابعاد و مشخصات

پیچ و مهره های خم گرد دارای طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی هستند. معمولاً آنها اتصال لوله یا میله گرد فولادی را به یک ستون یا یراق فولادی محکم می کنند. U-بولت های تعبیه شده در بتن به عنوان انکر بولت. پیچ U-پیچ و مهره‌های خمیده برای کاربردهای کامیون و تریلر نیز استفاده می‌شود.

یوبولت خم نیمه گرد

انواع یوبولت، جنس، ابعاد و مشخصات

پیچ و مهره های گرد دارای شکل نیم دایره ای تقریباً عالی هستند در حالی که نسخه های نیمه گرد دارای قوس کمی هستند. خم های نیمه گرد اغلب در وسایل نقلیه و کاربردهای فنری استفاده می شود.

یوبولت خم مربع

انواع یوبولت، جنس، ابعاد و مشخصات

پیچ و مهره های خم مربعی یک آیتم را به ساختار بخش جعبه ثابت می کنند یا اجسام مربع یا مستطیل را می بندند. این سبک خمش مربع همچنین ممکن است کانال‌های فلزی و مجرا را معلق کند. آنها همچنین در بتن یا ماشین آلات سنگین محکم می کنند.

انواع بیشتری برای کاربردهای تخصصی وجود دارد. اینها مربع توسعه یافته، گرد توسعه یافته، یا نیمه گرد تولید شده اند. علاوه بر این، هر یک از این نوع خم ها از مواد پیچیده استفاده می کنند. رویه آهنگری عمدتاً در مواردی استفاده می شود که به فاصله اضافی بین پیچ و مهره های U و مثلاً قاب نیاز باشد.

متریال ساخت U-Bolt

ظرفیت حمل بار واحد معمولاً عنصر تعیین کننده در انتخاب مواد برای پیچ و مهره های U است. ارزیابی نیروهای تجربه شده در مفصل، از جمله شوک استاندارد و خستگی سیکلی، برای تعیین توانایی مورد نیاز.

مهندسان باید یک قطر اسمی را برای ارائه ظرفیت کافی با حاشیه ایمنی انتخاب کنند. یک قطر بزرگ ممکن است ارزانتر از یک آلیاژ کوچکتر عملیات حرارتی باشد.

در طول مونتاژ، گشتاور مورد نیاز ممکن است به درجه مواد بالاتری نسبت به بار مورد نیاز نیاز داشته باشد. به عنوان مثال، یک پیچ 5/8-11 دارای استحکام کششی 90000 PSI است. سختی و سازگاری مواد پیچ ​​و مهره بسیار مهم است.

آرایش واشر روی خوانش گشتاور نیز تاثیر دارد. طیف وسیعی از پوشش ها، از جمله روکش روی، رنگ و سایر پوشش ها، محافظت در برابر خوردگی را فراهم می کنند.

پیچ و مهره های آبکاری شده، به ویژه آنهایی که از مواد با کشش بالا ساخته شده اند، پس از آبکاری روی، عملیات حرارتی را مشاهده می کنند. این فرآیند از تلخی هیدروژن در شعاع ها و ریشه های نخ جلوگیری می کند. برای مقاومت در برابر خوردگی یا افزایش زیبایی، نمرات فولاد ضد زنگ نیز موجود است.

U-بولت ها در مواد مختلفی موجود هستند. با این حال، آنها معمولا از فلز غیر خورنده و طولانی مدت تشکیل می شوند. برخی از متداول ترین مواد مورد استفاده برای ساخت پیچ و مهره در زیر ذکر شده است.

فولاد ضد زنگ

در سیستم های الکتریکی، پیچ و مهره های فولادی ضد زنگ لوله ها یا لوله ها را پشتیبانی می کنند.

برای کاربردهای فرآوری مواد غذایی، صنعتی و دریایی، فولاد ضد زنگ 302 مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد. دارای ویژگی های غیر مغناطیسی و همچنین دوام استثنایی در تمام دماها است.

استیل 304

مقاومت در برابر خوردگی استیل 304 در حضور اکسیژن عالی است. صنایع شیمیایی، فرآوری مواد غذایی و کاغذ برخی از صنایع معمولی هستند که از پیچ و مهره های ضد زنگ 304 استفاده می کنند.

استیل 310

310 استحکام و مقاومت بالایی در برابر اکسیداسیون در کاربردهای خدمات مداوم ارائه می دهد. این آلیاژ تا دمای 2000 درجه فارنهایت (1093 درجه سانتیگراد) را تحمل می کند. از نظر استحکام و مقاومت در برابر خوردگی، عملکرد بهتری نسبت به فولاد ضد زنگ 304 دارد.

استیل 316

مقاومت بالا در برابر خوردگی فولاد ضد زنگ 316 را برای کاربردهای شیمیایی، فرآوری مواد غذایی، ساحلی و دریایی ایده آل می کند. مقاومت در برابر اکسیداسیون و کیفیت مکانیکی ضد زنگ 316 عالی است. کاغذ، معدن، داروسازی و نفت تنها تعدادی از صنایعی هستند که از آنها استفاده می کنند. 316 یک گزینه عالی برای تاسیسات فراساحلی است که در معرض قرار گرفتن مداوم نمک هستند.

فولاد ضد زنگ B-8

B-8 مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی دارد و ویژگی های غیر مغناطیسی فولاد ضد زنگ را دارد. این نوع دارای استحکام کششی 75000 psi است و از همان مواد فولاد ضد زنگ AISI نوع 304 ساخته شده است. تحت یک فرآیند بازپخت محلول کاربید قرار می گیرد.

فولاد ضد زنگ B-8M

مشابه B8، نوع 8M مولیبدن اضافه می کند. پیچ‌های شش گوش، ناودانی‌ها و سایر بست‌ها در مشخصات B8M استاندارد هستند، زیرا مقاومت در برابر خوردگی بالاتری نسبت به B8 دارند.

PH 17-4 استیل

PH 17-4 یک فولاد ضد زنگ مارتنزیتی، کروم-نیکل-مس با استحکام عالی و مقاومت در برابر خوردگی متوسط ​​است. خواص ضد زنگ 17-4 PH مقاومت لازم را در فرآوری شیمیایی و مواد غذایی و همچنین اجزای هسته ای ایجاد می کند.

خشکه

خشکه به دلیل مقرون به صرفه بودن، استحکام کششی بالا و توانایی تحمل بارهای زیاد، یک ماده اتصال دهنده رایج است. این عملیات حرارتی را به خوبی انجام می دهد، با کمی سخت شدن و شکنندگی. تولید آن ساده است و می تواند تلورانس های محکمی را برای چیدمان های رزوه و چفت نگه دارد.

خشکه بر اساس میزان کربن موجود در آلیاژ طبقه بندی می شود که بر کیفیت فولاد تأثیر می گذارد. فولاد کم کربن انعطاف پذیر و چکش خوار است و دارای محتوای کربن 0.05-0.3 درصد است. با استحکام کششی کم و می توان آن را کربنیزه کرد تا سخت تر شود. مقرون به صرفه ترین آلیاژ فولاد کربنی است.

خشکه متوسط ​​دارای 0.3-0.59٪ کربن است که باعث افزایش استحکام و مقاومت در برابر سایش آلیاژ می شود. این نوع در قطعات آهنگری و خودرو کاربرد متداول دارد.

خشکه  سخت مانند خشکه 10.9 جامد و خشکه 12.9 بالا برای فنرها و محصولات با مقاومت بالا استفاده می شود. این آلیاژها تا سختی بسیار بالا بدون شکنندگی و برای کاربردهای سایش بسیار بالا استفاده می شوند. محتوای کربن از 0.6-0.99٪ برای فولاد کربن بالا و 1.0-2.0٪ برای فولاد با کربن فوق العاده بالا متغیر است.

فولاد (Alloy Steel)

آلیاژهای ویژه کاربردهای ویژه ای را ارائه می دهند که به مقاومت در برابر خوردگی بالا، استحکام تسلیم بالا و مقاومت در برابر حرارت نیاز دارند. یک نمونه کاربرد آلیاژ-60 U-پیچ و مهره برای محکم کردن لوله به قفسه لوله و برای پشتیبانی در محیط های خورنده است.

یوبولت اینکونل

اینکونل که از آلیاژ نیکل-کروم-مولیبدن با استحکام بالا ساخته شده است، مقاومت در برابر خوردگی فوق العاده ای در دماهای بالا ایجاد می کند. به دلیل پایداری حرارتی اتصال دهنده های اینکونل، در طیف گسترده ای از کاربردها از برودتی تا محدوده 2200F استفاده می شود. شرایط مملو از نمک و ساحل تأثیر کمی بر اینکونل دارد.

یوبولت مونل

این آلیاژ نیکل مس دارای چقرمگی عالی و مقاومت در برابر خوردگی در طیف وسیعی از دما است. بست های Monel 400 در مقایسه با تمام بست های آلیاژی عجیب و غریب منحصر به فرد، مقاوم ترین در برابر خوردگی هستند. به طور گسترده در صنعت نفت و گاز برای کاربردهای HCL و HF استفاده می شود و همچنین مناسب برای کاربردهای دریایی است.

یوبولت هاستلوی

Hastelloy C-276 یک آلیاژ مورد علاقه است زیرا در طیف وسیعی از شرایط بسیار مقاوم در برابر خوردگی است. یک نسخه بهتر از آلیاژ C، ساخته شده با آلیاژ نیکل-مولیبدن-کروم.

خانواده Hastelloy به طور کلی مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت عالی در برابر مواد اکسید کننده و کاهنده دارد. آلیاژ Hastelloy C-276 را می توان در مناطق مشکل دار که به دلیل تطبیق پذیری آن بیشتر در مناطق فرآیند رخ می دهد استفاده کرد.

پیچ ها و بست های Hastelloy 276 به شکل جوش داده شده برای اکثر کاربردهای شیمیایی مناسب هستند. با این حال، باید توجه داشت که در شرایطی که اتصال جوش آلیاژی C-276 مورد حمله قرار می گیرد، مواد پرکننده جوش C-22 باید در نظر گرفته شود.

تیتانیوم

تیتانیوم مانند پلاتین و طلا به سمت بالای مقیاس گالوانیکی قرار دارد. مقاومت افسانه ای آن در برابر انواع خوردگی به این معنی است که هزینه های تعمیر و نگهداری و جایگزینی مربوط به خوردگی هیچ است.

فراتر از این تشابهات، تیتانیوم به قدری متفاوت است که تقریباً درک را التماس می کند. سایر فلزات در مقایسه با نسبت استحکام به وزن آنها کم رنگ می شوند. ویژگی های مکانیکی تیتانیوم در آلیاژهایی که فقط اندکی با یکدیگر متفاوت هستند، به طور قابل توجهی در نوسان است.

ابعاد یوبولت

نمودار زیر به اندازه گیری های کلیدی u-bolt اشاره می کند.

انواع یوبولت، جنس، ابعاد و مشخصات

انواع یوبولت، جنس، ابعاد و مشخصات

در سیستم متریک، ابعاد پیچ ​​U از M6 تا M20 با توجه به قطر رزوه، با طول های مختلف و ویژگی های خاص نیز در دسترس است.

گریدهای یوبولت

استحکام یک ماده با درجه U-Bolt آن تعیین می شود. متداول ترین نرخ ها 5 و 8 هستند، با مواد درجه 8 که دارای استحکام تسلیم تقریباً 40 درصد بالاتر از درجه 5 هستند. این باعث می شود سطوح گشتاور قابل توجهی و در نتیجه نیروی گیره بهتری داشته باشد.

درجه 8 برای اکثر برنامه‌ها انتخاب پیشنهادی است و اگر درجه یا کاربرد اصلی ناشناخته باشد، همیشه مطمئن‌ترین انتخاب است.

مشخصات گشتاور یوبولت

گشتاور U-Bolt و نیروی گیره

U-bolt با گشتاور کافی بر اساس طراحی کشیده می شود. نیروی بستن حاصل به عنوان یک گیره فنری عمل می کند.

هنگام نصب U-bolt، ارزیابی نیروی گیره بلافاصله غیرممکن است. در نتیجه، نیازهای گشتاور به عنوان یک معیار اضافی برای نیروی گیره استفاده می شود.

فرمول اصلی برای گشتاور T = (KDP)/12 است، که در آن T = گشتاور بر حسب فوت پوند، DN = قطر اسمی بر حسب اینچ، P = بار گیره یا کشش به پوند، و K = ضریب اصطکاک.

انواع یوبولت، جنس، ابعاد و مشخصات

تحمل های عمومی

تلورانس های ابعادی برای پیچ های U متفاوت است. تجارت U-bolt انتظار دارد که تجهیزات و ابزارها سطوح خاصی از انطباق را برآورده کنند. در تولیدات با حجم بالا، دستیابی به تلورانس های سخت تر ممکن است با پس پردازش غیرممکن باشد یا نفی شود.

شکل‌دهی سرد می‌تواند به عرض خط مرکزی 030/-+ اینچ برای U-بولت با کشش متوسط ​​دست یابد. غلت خوردن در بشکه در حین آبکاری روی ممکن است باعث شود که پاها به طور غیرقابل پیش بینی به عقب برگردند و نیاز به درمان برای بازگرداندن آنها به مشخصات باشد. تلورانس های شل هیچ فایده ای در تولید یا مونتاژ ندارند و ممکن است بر سایر جنبه های U-bolt تأثیر بگذارند.

توصیه برای استفاده از U-Bolts

انجام دهید

 • اطمینان حاصل کنید که از اندازه و جنس صحیح پیچ و مهره های U استفاده شده است.
 • از مشخصات گشتاور توصیه شده استفاده کنید.
 • فقط از U-پیچ های تمیز و بدون زنگ زدگی استفاده کنید.
 • برای کاهش اصطکاک مهره ها، پیچ و مهره های U را روغن کاری کنید و با روغن یا ترکیب ضد چسبندگی بشویید.
 • به دنبال علائم حرکت در ناحیه بین پیچ ها باشید.
 • هنگام سفت کردن دقیق باشید.
 • سوراخ هایی که میزبان U-bolt شما هستند باید به طور ایمن در اطراف هر انتهای پیچ قرار بگیرند.
 • U-bolt را به طور دائم در عمق مناسب وصل کنید.
 • هنگام کار با لوله یا لوله، از پوشش های ترموپلاستیک استفاده کنید.
 • مطمئن شوید که فلزات سازگار را مشخص کنید.
 • به عنوان بخشی از یک برنامه تعمیر و نگهداری پیشگیرانه، پیچ‌های U را بررسی و دوباره سفت کنید.
 • پیچ و مهره های U را فقط مطابق با شرایط محکم یا توصیه سازنده محکم کنید.

نباید

 • از U-پیچ ها استفاده مجدد نکنید.
 • از مخلوط کردن فلزات خودداری کنید.
 • از پیچ و مهره ها، واشرها و مهره های شکسته یا فرسوده نباید استفاده کرد.
 • از مهره یا پیچ و مهره هایی که به درستی روی هم قرار نمی گیرند استفاده نکنید.
 • هرگز از پیچ و مهره هایی که به درستی قابل شناسایی نیستند استفاده نکنید.
 • پیچ های U را با پوشش های مختلف روی فلنج خاصی مخلوط نکنید. پوشش های پیچ و مهره های مختلف به گشتاورهای متفاوتی برای رسیدن به کشش پیچ یکسان نیاز دارند، زیرا برخی از لایه ها روان کننده تر از بقیه هستند.
 • مهره ها را نباید با مهر یا بالشتک سخت روی فلنج مونتاژ کنید. صورت ماشینکاری شده باید همیشه با فلنج در تماس باشد.
 • از پیچ و مهره هایی که فاقد علائم درجه مواد واضح هستند استفاده نکنید.

تماس با ما

تلفن
09365229083
Posted in یوبولت

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *